EN DE PL

Vasteras 2010

W dniach 8 – 10 lipca w szwedzkiej miejscowości Västerås odbył się największy na świecie zlot aut amerykańskich – Big Meet. Było to już 33-cie spotkanie miłośników tych samochodów. W ciągu 3 dni na festiwalu pojawiło się ponad 16 tysięcy samochodów z całego świata. Na tegoroczny Big Meet przybyły auta z: USA, Japonii, Rosji jak i z niemal wszystkich państw Europy.
Można tu zobaczyć stare chevrolety, cadillac'i, Mustangi, i oldsmobile. Wszystkie auta pochodzą z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Oczywiście na festiwalu pojawiły się też i starsze modele.
Co roku specjalnie powołane jury wybiera też najlepsze auta w różnych kategoriach (jest ich aż 11), na przykład: Hot Rody, karawany, czy najlepsze auta z określonego okresu (np. lata 1955 – 63 itp.).


Wszyscy miłośnicy samochodów z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych powinni choć raz wybrać się do Västerås i wziąć udział w Big Meet. Podczas tej imprezy można podziwiać stare auta z całego świata, takie jak: Mustangi, chevrolety, cadillac'i inne oldsmobile. Cała impreza utrzymana jest w wesołej rock'n'rollowej atmosferze.
Podczas festiwalu wybierane są najlepsze auta w różnych kategoriach, np.:karawany, Hot Rody, czy najlepsze auto z konkretnych lat.

 

My zabraliśmy Chargera, Dustera, Camaro i Rama. Niezła impreza. Jeszcze tyle samochodów na jednym polu nie widzieliśmy. Polecamy wszystkim napaleńcom ....

Galeria z wyjazdu Tutaj>>