EN DE PL

Warsztat

Renowacja samochodu

Praca w Normcarze różni się od dłubania w zwykłym warsztacie. Auta, które do nas trafiają zwykle należą do kolekcjonerów i miłośników amcarów. Są to także ludzie znający się na rzeczy. Praca nie jest łatwa – ojczyzna muscle cars jest od nas wiele tysięcy kilometrów, a części do samochodów amerykańskich wciąż nie są na wyciągnięcie ręki.

Renowacja samochodu choćby z tych względów wymaga więc czasu i dużych nakładów cierpliwości. Części często miesiącami do nas docierają. Zupełnie oddzielną kwestią jest fakt, że często mamy do czynienia ze starymi samochodami. Rdza, dziurawa tapicerka, brakujące części lub pozostałości po poprzednich naprawach to nasz chleb powszedni. Przy pracach bardzo dbamy o to, aby montowane przez nas części były najwyższej jakości i staramy się jak najwięcej uratować te części, które wymagają tylko odświeżenia. Bez względu na to czy budujemy klasyczne stare amerykańskie samochody, czy tworzymy projekt na miarę XXI wieku, to korzystamy z najlepszych narzędzi oraz części eksploatacyjnych. Proces renowacji, choć indywidualnie dobrany do każdego samochodu, to w gruncie rzeczy zaczyna się tak samo. Dostajemy na warsztat samochód i rozpoczynamy pracę od oceny stanu pojazdu. Później omawiamy jak finalnie ma wyglądać i co potrzebne jest do osiągnięcia celu. Na życzenie Klienta możemy wykonać wizualizacje różnych koncepcji, aby móc wziąć pod uwagę kilka pomysłów. Zwykle renowacja samochodu to naprawy blacharskie: eliminacja korozji, szpachli, dziur oraz różnych wgnieceń. Oczywiście interwencji wymaga także powłoka lakiernicza.

Tutaj nie ma ograniczeń: oryginalny kolor, całkowicie zmieniony lub aerografy. Co kto lubi! Możemy dla Was wykonać dokładnie to, co sobie wymarzyliście i przenieść grafikę na karoserię. A może klasyczne pasy przechodzące przez samochód? Odświeżenie listew i zderzaków chromowych również wchodzi w grę. Wygląd zewnętrzny jest ważny, jednak nakładu pracy wymaga zawsze także wnętrze. Skórzane tapicerki, wymiana poszycia siedzeń lub wyhaftowane logo na zagłówkach? To dla nas nie problem.
 Zarówno przy pracach balacharsko-lakierniczych, jak i mechanice czujemy się pewnie. Remont silnika, swap lub kompletny remont zawieszenia wraz z adaptacją części z innych modeli to często wykonywane przez nas prace. Nie boimy się także części customowych, wykonanych na specjalnie zamówienie. Po skończonych pracach otrzymujecie Państwo swój samochód wyremontowany kompleksowo, z wymienionymi płynami i absolutnie sprawny.